מסמכים שחשוב לאסוף לאחר תאונות דרכים של רוכבי אופנועים

מאת: עו”ד דניאל שבח.

אישור מהמשטרה אודות תאונת הדרכים, אשר יכלול פירוט של נסיבות המקרה, הצדדים המעורבים, פרטיהם של הנפגעים ופרטי הפוליסות שלהם עבור תאונות דרכים.

כאשר מתרחשות תאונות דרכים שמעורבים בהן מספר נהגים, כדאי שכולם יחליפו פרטים אישיים ופרטי ביטוח עוד במקום התאונה, אם פציעותיהם מאפשרות זאת. אם היו עדים נוספים, כדאי לבקש גם את פרטיהם.

לאחר תאונות דרכים , חשוב לאסוף מסמכים רפואיים המעידים על כל סוג של טיפול, שהרוכב קיבל באמבולנס ובחדר המיון של בית החולים. חברת הביטוח מחוייבת לשאת בהוצאות של הטיפולים הללו, ולכן חשוב להחזיק באישורים המתאימים.
חשוב לציין, כי לעיתים קרובות נפגעים של תאונות דרכים סובלים מכאבים קלים לאחר התאונה, ופוטרים אותם במחשבה שהם יעברו בקרוב. חשיבה זו אינה נכונה, וחשוב להתריע בפני הרופאים בחדר המיון על כל כאב, מינורי ככל שיהיה, שהנפגע סובל ממנו. זוהי הדרך להבטיח שחברת הביטוח תישא בהוצאות של הטיפול בכאבים הללו, אם הם ימשיכו להטריד את הנפגע.

נפגעי תאונות דרכים שפגיעותיהם הן ארוכות טווח, צריכים לפנות לקופת החולים, ולקבל הפניות לכל הרופאים המתאימים לשם המשך טיפול בהן.

פיצויים לרוכבי אופנוע בעקבות תאונות דרכים קלות, מתבססים לעיתים קרובות על פרמטרים של “כאב וסבל”, וכן אובדן כושר עבודה. לכן, עבור פצועי תאונות דרכים חשוב לעבור את כל הטיפולים הרפואיים המתאימים, אשר יעידו על מידת הסבל שלהם, ויעזרו להם לקבל אחוזי נכות ופיצויים הולמים למצבם.

חשוב לציין, שאף רוכבי אופנועים שאינם מחזיקים בפוליסת ביטוח בתוקף, זכאים לתבוע פיצויים על תאונות דרכים אם בתאונה מעורב צד שלישי, וזאת על פי פקודת הנזיקין.